Sziasztok!
Ez a blog azért jött létre, hogy megoszthassam a világgal a gondolataimat, az írásaimat erről-arról. Érdekel többek közt az irodalom, ami által az esszé írás sem okoz nehézséget. Ezen kívül mindenem a színház, szívesen fotózok, olvasok. Írásaimmal szeretnék nektek megmutatni egy kis darabkát a világomból, ha kell erőt adok és önbizalmat, ha kell ajánlok ezt-azt. Remélem tetszeni fog az oldal, és rendszeres olvasóivá váltok. Üdvözlettel: Szandy
ÍGY VAGYOK CSAK ÉN
Webmiss: Szandy Design by: Szandy Theme: blog ll kultúra Böngésző: Google Chrome
Bizonyos időközönként (hetente gondoltam, hétfőnként) ajánlok nektek valamit: egy könyvet, egy verset, egy dalt, egy színházi előadást ... valamit. Az aktuális ajánlót mindig az alább található képre kattintva láthatjátok.
"Ki a nagy vízre indul annak dönteni kell melyik hullám a jó, melyik sodorja el. Legyen bármilyen vonzó egy új állomás. Az egyszerű út, az naivitás."
/Mozart! musical/
BÖLCSESSÉG
"Csak két nap van egy évben, amikor semmit nem tehetsz: az egyik a tegnap, a másik a holnap. Tehát csak a MA a megfelelő nap arra, hogy szeress, hogy higgy, és elsősorban hogy ÉLJ!" /Dalai láma/
A SZÍNHÁZ SZERELEM, ÖRÖKKÉ TARTÓ LÁZ
ez az álom ébren szép.
2013.06.25. 17:16, Szandy
"Úgy szólt a dal, rajtunk nem győzhet a sötét. Jöjj drága fény, ébredj égi tűzkerék."
Ördögölő Józsiás. Ha most irodalmi szempontból elemezném a címet, azt mondanám: "főhősmegjeleölő", de nem akarom így vizsgálni. :-) Ha valaki elolvassa a címet, rögtön egy mesére gondol, melynek főhőse Józsiás, aki ördögöt öl. Az ördög általában rosszat sejtet, aki pedig megöli, hőssé válik és elnyeri méltó jutalmát. És ezzel meg is fejtettük mi is a mese témája: a jó és a rossz küzdelme. Ez Tamási Áron műve: egy politikai célzattal íródott gyönyörű történet egy fiúról, a nép szülöttjéről, aki a viadal során Jázmina férje, ezzel együtt Tündérország királya lesz, és megszabadítja az országot Bakszéntől és a többi ördögtől.
Sohasem gondotam volna, hogy Tamási Áron ilyen művet is alkotott, ugyanis általános iskolába Ábel trilógiája nem igazán nőtt a szívemhez. Lehet ez se tetszene ha olvasnám, de a színháznak köszönhetően nagy kedvencem lett. Tolcsvay László zenéje különösen jól sikerült, nagyon passzol a történethez ez a népzenei vonal, a dalok igazán szépen szólnak a szereplők hangján. Mindenkit magával ragad: legyen fiatal vagy idős, és abban is biztos vagyok ez annak is megtetszik, aki nem rajong a stílusért - tapasztalatból mondom. A darab alaphangulata vidám, nagyon sokat lehet rajta nevetni, ugyanakkor számtalan gyönyörű lírai dal található benne, melyek könnyet csalnak a nézők szemébe. A koreográfiák rendkívül látványosak, a díszlet és a jelmezek se utolsók.
Sajnos élőben még nem láttam, csak a TV-ben, de ami késik nem múlik - októberben megnézem. :-) Ez tipikusan egy olyan darab (legalábbis számomra), mely abszolút nem szereposztásfüggő, mindenkivel nagyon élvezhető.
Mindenkinek csak ajánlani tudom, de a gyermekeknek legfőképp, higgyétek el örök élményt nyújt és elgondolkodtat (ez mondjuk a nagyobb korosztályra igaz elsősorban). Megtanít arra, hogy ha a szív vezet és a jóság táplálja minden cselekedeted, akkor jó úton jársz, az emberek megbíznak benned, semmi rossz nem érhet. Viszont ha rossz vagy és minden mozdulatodban, gondolatodban ott motoszkál a bosszú, a hatalomvágy és a kapzsiság előbb utóbb elbuksz, hisz a rossz mindig megbűnhődik valamilyen szinten. Éljük úgy az életet, hogy minél többet adhassunk környezetünknek, segítsünk társainkon és legfontosabb járjunk nyitott szemmel és nyitott szívvel a világban és soha ne adjuk fel, hisz "Ha úgy érzed, hogy itt van a vég és az élet túl kemény. Jöhet földrengés vagy égi vihar, mindig ébred új remény."